Site Loader

V lednu jsme jeli na pracovní cestu do USA 🇺🇸 a rozhodli jsme se prodloužit si pobyt v USA o pár dní na krátký výlet do Las Vegas a Los Angeles. Tentokrát se nebudu moc rozepisovat. Níže je video z toho, co jsme přibližně viděli. Pod videem je pak několik tipů a informací, které můžou být třeba pro někoho užitečné.

Cestování po USA

Tohle je snad všude probírané téma a myslím, že se všichni shodují. Na delší vzdálenosti se určitě vyplatí přelet letadlem. Na menší vzdálenosti, případně cestování v rámci státu, se vyplatí si půjčit auto. Pokud se rozhodnete pro hromadnou dopravu, pečlivě si zjistěte, jak v místě kam chcete funguje. Kolik stálo půjčení Mustanga v Las Vegas? Nejdříve pár faktů:

  • Ford Mustang 2.3 EcoBoost, convertible,
  • 7 dní,
  • plné pojištění (bez road side assistance),
  • další 3 řidiči v ceně,
  • 1 nádrž v ceně (vrácení auta s prázdnou nádrží),
  • vrácení vozu na jiné pobočce (Los Angeles).

Cena za tohle všechno byla cca 10500 Kč. Nutno zmínit, že kdyby šlo o nějaké „normální auto“, cena by byla nejspíš i poloviční. Jezdil jsem zatím jen v několika státech, ale všude to bylo úplně v pohodě. 🙂 Před půjčením si přečtěte recenze na vámi vybranou půjčovnu (přímo na pobočku, kde si chcete auto půjčit).

Ceny za létání po USA odpovídají cenám létání v Evropě. Máte na výběr mezi nízkonákladovými a normálními aerolinkami.

Itinerář

Vynechám pracovní část, kdy jsme byli v Minnesotě, a vrhnu se rovnou na tu zajímavější – Las Vegas🎰 a Los Angeles🌴.

Středa – Z Minneapolis do Las Vegas

Pozdní přílet do Las Vegas, půjčení auta a cesta na hotel. Bydleli jsme v hotelu Circus Circus, který je sice stále na hlavní třídě, ale už docela daleko, a navíc to byla taková naleštěná bída. Na druhou stranu jsme sehnali ubytování v rámci Black Friday za 1900 Kč na 3 noci (za jeden pokoj), takže nám to až tak nevadilo. Okolo hotelu je pár míst, kde se dá jíst. My zvolili Peppermill Fireside Lounge a tuto americkou restauraci fakt doporučuji!

Čtvrtek – Death Valley 🏜️

Plán na čtvrtek je jasný – Death Valley. Ráno kolem 9 vyjíždíme směrem město Rhyolite, kterému se přezdívá „Město duchů“. Návštěvu doporučuji. Pokud pojedete stejný okruh jako my, stačí jen odbočit z cesty a za 2 minuty jste na místě. 🙂 Další zastávkou jsou písečné duny, Mesquite Flat Sand Dunes. Musím říct, že z dálky to vypadá lépe než na místě. Od dun pokračujeme přes Furnace Creek k nejnižšímu místu v Severní Americe (-86 m), které se nachází na místě zvaném Badwater Basin. To je must see spot, který určitě nevynechte. Dále se vydáváme na poslední zastávku Zabriskie Point. Celkem overrated místo, výhled pěkný, ale to je tak vše. Naštěstí je to cestou zpět a od parkoviště se jde na vyhlídku asi 2 minuty. 🙂 Následuje už jen cesta zpět do LV, kam přijíždíme k večeru. Večeři dáváme v restauraci Gordon Ramsay Burger, kterou můžu jedině doporučit (každopádně George Prime Burger v Praze dělá lepší burgery). Na usazení bez rezervace jsme čekali asi 15 minut. Po večeři jdeme zkusit štěstí do nejznámějšího kasina Bellagio, odkud odcházíme o několik dolarů bohatší (jackpot nám ale bohužel nepadl).

Cesta do Death Valley a zpět

Pátek – Hoover Dam 👷 a Valley of Fire 🔥

Původně jsme měli v plánu cestu ke Grand Canyonu, konkrétně na Skywalk, nakonec ale trochu měníme plány. Vydáváme se na přehradu Hoover Dam, která působí obravdu velkolepě. Odsud se vracíme zpět směrem LV a pokračujeme do státního parku Valley of Fire. To se ukázalo jako super nápad! Na konci dne jdeme zase zkusit štěstí, nicméně jak už to bývá, všechno vyhrané (a možná i trochu víc) necháváme v automatech. 😀 Nevadí, s tím jsme sem přeci jeli! Od místního taxikáře dostáváme tip na místo, kde mají pivo za 1$, to přece musíme zkusit! Místo se jmenuje Stage Door Casino a opravdu mají pivo za 1$. Není v tom žádný háček, každopádně prostředí je to asi jako u nás 5. cenová. 🙂

Sobota – Nákupy 🛍️ a Fremont Street 🎭

Na tento den připadlo nakupovaní v místním outletu, poflakování po městě a návštěva několika známých míst. Tak jen bodově, co stojí za zmínku:

Neděle – Přejezd do Los Angeles

V neděli se přesouváme autem do Los Angeles. Přijíždíme později odpoledne, takže se jen ubytujeme a k večeru jedeme na Griffith Observatory. Hvězdárna, kterou určitě doporučuji navštívit! Parkování pod kopcem je zadarmo, přímo u hvězdárny (doporučuji) za 10$. Do hvězdárny je vstup zdarma a je odsud skvělý výhled na noční LA!

Pondělí – Santa Monica, Venice Beach…

Dopoledne jedeme na Santa Monica Pier, odtud na koloběžce na Venice Beach a zpět na kole. 🙂 Docela kombo, ale bylo to super! Koloběžku i kolo si lehce půjčíte přes Lime, Uber nebo jakoukoliv další share službu. Jen pozor, přímo na pláži se sice může jet na obojím, avšak v této části nefunguje elektro motor. Odpoledne už se jen poflakujeme, jezdíme po místech na doporučení a večer jedeme mrknout na obří nápis Hollywood. 🙂

Úterý – LA Downtown

To hlavní, co jsme chtěli vidět, jsme stihli už v pondělí, takže dnes je čas na Downtown. Na snídaní v centru doporučuju místo Eggslut, která se shodou okolností nachází v Grand Central Market. Když budete mít štěstí jako já, třeba si i nechtěně střihnete křoví při natáčení reklamy. 😀 Po snídani pokračujeme k Los Angeles City Hall, která má přístupnou vyhlídku pro veřejnost zdarma. Tohle místo jsem objevil jen díky videu „Co dělat, když jsi v Los Angeles a nemáš peníze…“ od Michal Sopor. Odpoledne ještě lehce nakupujeme a večer zakončujeme na Santa Monice při západu slunce.

Středa – Odlet do Prahy

Před obědem vracíme auto na letišti a vracíme se domů. 🙂

Hodnocení

Celkově se mi to hodně líbilo. Las Vegas bylo určitě o hodně hezčí a mělo skvělou atmosféru, hned po příletu jsem měl úplný „wow“ efekt! Na druhou stranu je to jeho přednost a je kvůli tomu vyhlášené. Death Valley, Valley of Fire a celkově příroda (?) v Nevadě mě uchvátila. Hory a poušť, to všechno spolu utvoří dohromady nezapomenutelnou atmosféru. Los Angeles mě moc nebavilo. Vyhlášená místa jsou samozřejmě fajn, ale všude je hrozně bezdomovců (opravdu hrozně!) kteří tu atmosféru dost kazí. Bohužel většina je pasivně agresivní, takže se dost často dostáváte do situací, které někteří jedinci nemusí zvládat. Tady mě asi nejvíc bavila vesmírná observatoř! Do obou míst bych se znovu vrátil a taky doufám, že vrátím. 🙂

Pokud máte v plánu si udělat podobný výlet a máte jakýkoliv dotaz, zkuste mi napsat do komentářů nebo zprávu. 🙂

Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *