Site Loader

Tento rok spustil Ryanair novou linku z Prahy do italské Pescary a tak jsme se s kolegy rozhodli, že se tam musíme podívat. 🏖️Pescara je město v oblasti Abruzzo na východním pobřeží Itálie. Přímo ve městě není příliš mnoho, co vidět, takže jestli jste na památky a chození, tady je nehledejte. Na druhou stranu to znamená menší nápor turistů a pokud sem nejedete s velkým očekáváním, Pescara vás překvapí. Milovníky italské kuchyně a vína pak ohromí! 🍕

Let do města Pescara

Jste rozhodnuti se do Pescary vydat, jaké máte možnosti? Linka mezi Prahou a Pescarou létá vždy v pátek a pondělí. Můžete se sem teda vydat jen na víkend, jako jsme to udělali my, nebo na celý týden.

Nám víkend stačil. Plán byl pouze si dát na víkend relax a při tom pojídat italské speciality. Pokud máte v plánu se podívat i mimo město a trochu procestovat okolí, určitě bude výhodné přiletět v pondělí a odlétat v pátek.

Let je krátký a hned po přistání budete naladěni do dovolenkové nálady, nebo alespoň já jsem to tak měl. Terminál mi přípomínal větší vlakové nádraží v Česku a to mám prostě spojeno pouze s výlety. 🚆


Letištní terminál v Pescaře
Budova letiště je opravdu malá

Doprava z/na letiště v Pescaře

Nejjednodušší formou dopravy je rozhodně taxi. Před budovou vždy nějaké stojí a kamkoliv do centra vás odveze za 20 eur. Naše řidička jela kolem vlakového nádraží, které je v Pescaře větší než budova letiště. 🤷‍♂️

Malé červené auto
Tohle naštěstí nebylo naše taxi 😅

Ubytování v Pescaře

V Pescaře je jak dostatek hotelů, tak i apartmánů na AirBnb. My si zvolili druhou možnost a pronajali si obrovský byt přímo v centru města. Výhodou je dostupnost restaurací, obchodů a krátké vzdálenosti k moři.

Pláže v Pescaře 🏝️

Rozhodně v Pescaře neočekávejte nádherné pláže s průzračnou vodou. Za tím budete muset jinam. Pescara má rozlehlé písčité pláže přístupné všem bez poplatku. To se však mění, pokud budete chtít ležet na lehátku pod slunečníkem. Všude po pláži jsou místa, kde si lze oboje pronajmout. Pokud vám stačí ležet jen na ručníků, můžete využít veřejnou pláž. Mapka s umístěním je níže.

V Pescaře je mnoho restaurací na pláži

Restaurace a kluby

Chcete se vydat do Pescary za dobrým jídlem a zábavou? Skvělé, uspokojí vás v obou případech!

Oběd na pláži, Pescara

Celá pláž je v obklopení restaurací. My hned po příletu vyzkoušeli Lido Aurora. Restaurace je přímo na pláži, má zahrádku a vybavení bylo čisté a nové. Každopádně jídlo bylo dost průměrné, ale na lokaci a cenu v pohodě. Rozhodně nečekejte luxus.

Náš pobyt v Pescaře začínáme pozdním obědem

Večeře a párty v Pescaře 😎

Před večeří jsme prošli centrum, hlavně ulici Via Cesare Battisti, což je vlastně pěší zóna s desítkami barů a menších restaurací. Před večeří popíjíme prosecco na několika místech a už s dobrou náladou usedáme v restauraci La Cucineria. Tahle restaurace nás tak bavila, že jsme ji během pobytu navštívili ještě jednou. Obsluha uměla dostatečně anglicky a majitel byl chlap na svém místě!

Komu stačí v pátek večer jen dobrá večeře a k tomu nějaké vínko, může přestat číst. Ten, kdo si chce zajít i někam na párty, může pokračovat. 😜

Od obsluhy v restauraci jsme dostali několik tipů, kam jít. První místo, kam jsme jeli, byl klub Hawaii Pescespada. Nebyl to přímo klub, spíš produkce hudby vedle restaurace na pláži. V tomhle klubu jsme zůstali jen na dva drinky a šli jsme o trochu dál. Možná to bylo jen danou akcí, ale klub byl plný hodně mladých lidí a celkově nás to tam moc nebavilo.

Jen o pár metrů dál je restaurace The Lampara Pescara, která se večer přemění na pravou italskou diskotéku! Tohle bylo skvělý, plno lidí, pouze italské hity a celkem levné drinky! Když se teď zpětně mrknu na video, který jsme tam natočili, jel bych hned zpět.

Restaurace na doporučení místních

Následující restaurace by měla být v Pescaře ta nejlepší. Alespoň podle naší domácí a jednoho náhodného člověka, kterého jsme se z nějakého důvodu ptali na párty.

Restaurace se jmenuje Fattoria Toccaferro a byla fakt skvělá! Je nutné si udělat rezervaci předem. Zkoušeli jsme jim volat, vypadalo to, že rezervace byla provedena. Kolega měl ale takové tušení, že nám to prostě jen odkývali. Šli jsme tedy ještě během dne osobně ověřit, že rezervaci opravdu máme. To byl dobrý nápad, protože samozřejmě žádná rezervace na naše jméno tam nebyla. To bylo rychle napraveno a my si večer užívali další italské speciality!

Pokud se vám z článku zdá, že jsme jen jedli a pili víno, tak máte správnou představu. Jeli jsme sem jen relaxovat a Pescara nám přesně splnila naše přaní! Další místo, kam se chci v Itálii podívat, je Řím (to už se mi povedlo) a Bari!

Třešničkou na závěr je fakt, že jsme se takhle prasili týden před Spartan race. Během závodu jsme pak všichni litovali těch litrů proseca a kilogramů těstovin! 😂

Pavel

2 Replies to “Do Pescary na víkend”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *